cat-246933_640

Karma dla kota

Karma dla kota

Pokarm, którym karmisz swojego ukochanego czworonoga ma ogromne znaczenie dla jego zdrowia. Jak wybrać najlepszy pokarm dla naszego pupila? Na rynku dostępne są dwa rodzaje karmy dla kota – sucha lub mokra. Która będzie lepsza? Sucha karma jest wygodniejsza, może pozostać w misce przez dłuższy czas, ale pamiętaj aby jednocześnie dawać kotu dużo wody do picia, woda w przypadku karmienia suchą karmą jest potrzebna do utrzymania nerek w dobrym stanie. Sucha karma wyśmienicie sprawdzi się w dłuższej podróży. Przechowuj ją zawsze w szczelnie zamkniętym opakowaniu aby posłużyła dłużej. Mokra karma jest w niedużych puszkach lub saszetkach, idealnych na raz. Jeśli jednak nie podasz całej puszki od razu, resztę przełóż do miseczki i przechowaj w lodówce. Mokra karma nie powinna za długo stać w temperaturze pokojowej.

Skład karm dostępnych na rynku

Kluczowe znaczenie przy wyborze ma zawartość karmy dla kotów, nie sugeruj się nazwą, sprawdzaj uważnie etykiety i udział procentowy mięsa w kupowanym pokarmie. Im więcej mięsa, tym lepiej dla naszego ulubieńca, przecież koty to mięsożercy. Najwyższa półka cenowa produktów charakteryzuje się 70-80-procentowym udziałem wysokiej jakości mięsa, mniejszą zawartością składników roślinnych, optymalną zawartością składników budulcowych i wyjątkowym smakiem. Ceny takich produktów wydają się być wysokie na pierwszy rzut oka, jednakże dostarczając kotu więcej białka zwierzęcego, dajemy mu bardziej wydajny pokarm. Zamiast zjeść dwie saszetki, kot nasyci się już jedną, warto spróbować. Mruczki przepadają także za puszkami z dodatkiem krewetek lub tuńczyka, czasami pozwólmy im na ten rarytas.

Specjalistyczne karmy dla kotów

Dla kotów mających specjalne potrzeby, jak na przykład kocięta, koty-seniorzy, koty z alergią, producenci proponują wybór specjalnie zbilansowanych i dobranych karm dla kotów. Szukaj w sklepie specjalistycznych pokarmów dla kotów chorujących na choroby układu moczowego lub kotów otyłych.

Czy mieszać karmę suchą i mokrą?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Weterynarze prezentują różne zdania, tak samo jak właściciele kotów. Podstawowe zasady to zwracać uwagę na upodobania kota, zadbać o własną wygodę i portfel oraz nie przekarmiać. Najgorszym rozwiązaniem jest karmienie kota resztkami z naszego stołu. Taki pokarm nie jest dla czworonoga odpowiedni, nie zawiera składników, którymi kot żywi się w naturalnym środowisku i nie zapewni mu zdrowia. Producenci karmy dla kotów dbają o uzupełnienie pokarmu we wszystkie potrzebne składniki odżywcze i minerały, na przykład w bardzo potrzebną kotom taurynę. Największy wybór karm znajdziesz na https://www.zwierzakowo.pl

Share This:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>